Eventy

Z przyjemnością pomożemy Ci sprawić, aby kawa podawana na Twojej konferencji, szkoleniu, weselu, urodzinach czy prezentacji pomogła uczynić event niezapomnianym. Przyjedziemy z naszym mobilnym barem, zapasem najwyższej jakości ziarna i doskonale przeszkoloną obslugą i podamy Twoim gościom i Tobie trunek, który otworzy drzwi, rozwiąże języki, przełamie lody i rozkręci towrzystwo.

Możemy również przygotować pokaz, degustację lub warsztaty kawowe, które wzbogacą i uatrakcyjnią program imprezy. Cupping by pobudzić zmysły, Latte Art dla kreatywności, Espresso dla skupienia – Ty decydujesz, na czym najbardziej Ci zależy.

Szkolenia

Zasługujesz na filiżankę pysznej kawy zawsze wtedy, gdy masz na to ochotę. Dlatego dzielimy się z Tobą naszą wiedzą na temat tego, co potrafimy najlepiej - sztuki parzenia. Mamy doświadczenie w szkoleniu baristów największych kawiarni w całej Polsce, a teraz chcemy pokazać także Tobie, jak przyrządzić i podać filiżankę Twojej ulubionej kawy. Odwiedź nasz fanpage lub skontaktuj się z nami, by poznać terminy najbliższych szkoleń!

Latte Art

Idealną kawę tworzy nie tylko głęboki smak, ale także dopracowany sposób podania. Latte Art to wykorzystywana przez baristów technika ozdabiania kawy spienionym mlekiem. U nas, tworzenia w filiżance fantazyjnych kształtów i wzorów nauczy Cię uczestnik Mistrzostw Polski w Latte Art 2017!

Espresso

Czy wiesz, że podstawą większości napojów kawowych jest espresso? Nauczymy Cię jak zaparzyć je, by wydobyć z ziaren całą słodycz, gorycz i kwasowość. W prosty sposób wprowadzimy Cię w arkana sztuki przygotowywania kawowej esencji, zapoznając z pojęciami takimi, jak tamping, ekstrakcja i dystrybucja.

Home Barista

Chcesz poznać tajniki parzenia pysznej, aromatycznej kawy, by móc przygotowywać ją w domowym zaciszu? Na tym szkoleniu dowiesz się, jak duże znaczenie odgrywa dobry młynek, jak dobrać grubość mielenia i temperaturę wody. Nauczymy Cię parzenia kawy metodami alternatywnymi - m. in. przy użyciu Drippera V60 oraz Aeropressu oraz podpowiemy, jak powoli kompletować swój sprzęt baristy.

Oferta dla gastronomii

Otwierasz kawiarnię? A może chcesz udoskonalić umiejętności Twojego zespołu? Przeprowadzamy kilkugodzinne oraz kilkudniowe profesjonalne szkolenia, podczas których m. in. pokazujemy różnice między gatunkami kaw, sposobami parzenia, uczymy poprawnego ustawiania młynków, obsługiwania ekspresów i konserwowania sprzętu. Zapraszamy!