Kawiarnia Speciality

Na dobrze zaparzoną filiżankę składa się wiele czynników. Świeżo palone ziarna jakości Specialty, wysokiej jakości młynek, odpowiednio zmineralizowana woda, najwyższej jakości sprzęt, a przede wszystkim pasja i zdobywane latami wiedza i umiejętności. W naszej kawiarni staramy się, aby każdy czuł się komfortowo, dlatego bardzo dużą uwagę poświęcamy obsłudze naszych Gości. Bardzo chętnie doradzimy w wyborze odpowiednich ziaren, sposobu parzenia lub najsmaczniejszego ciasta!

Ziarno

W naszej kawiarni wykorzystujemy jedynie najlepsze ziarna z plantacj znanych na całym świecie. To na nich zbierane są ręcznie tylko i wyłącznie dojrzałe owoce kawowca, które przechodzą przez długą drogę obróbki w celu wydobycia znajdujących się w nich ziaren. Wybrane ziarna trafiają do najlepszych roasterów w Polsce i Europie. Wypalane są jaśniej, dzięki czemu możemy wyczuć w nich naturalną, zbalansowaną słodycz i kwasowość.

Sprzęt

Do wydobycia z ziaren pełni smaku i aromatu potrzeba profesjonalnego sprzętu. Nasz należy do najbardziej pożądanych przez baristów na całym świecie. Używany jest często podczas mistrzostw Polski i innych światowych imprezach. To sprzęt, którego używamy dopełnia jakość naszego produktu i umiejętności.

La Marzocco Linea PB

La Marzocco Linea PB to włoski ekspres do parzenia kawy, ręcznie wykonany z dbałością o najdrobniejszy szczegół specjalnie na nasze zamówienie. Wybraliśmy go, ponieważ zapewnia pełną kontrolę nad procesem parzenia. Posiada wbudowane wagi, które pozwalają bardzo dokładnie skontrolować nam ostateczną masę naparu. Umożliwia on wykorzystanie naszych umiejętności w stu procentach, ale także zapewnia powtarzalność, tak aby każda kawa zaparzona w naszej kawiarni była najwyższej jakości.

Mahlkonig EK43

Czy wiesz, że do każdej metody parzenia musimy zmielić kawę na innej wielkości drobinki? Sekretem złożonego smaku kawy jest więc nie tylko zmielenie ich przed parzeniem, ale i odpowiednie ustawienie młynka. Dlatego regulujemy nasz sprzęt przed podaniem każdej filiżanki, co pozwala nam wyciągnąć z ziaren cały smak i aromat. Nasze młynki, Nuova Simonelli Mythos One i Mahlkonig EK 43, oferują niezwykłą powtarzalność i jakość. Gwarantują niezwykle równy przemiał, dzięki któremu nasza kawa jest niezwykle czysta w smaku i pozbawiona nieporządanych nut goryczy. To młynek jest jest jedną z ważniejszych kwestii w przygotowaniu idealnej filiżanki kawy!

Pasja

Jesteśmy na mapie Szczecina od 2017 roku i od pierwszego dnia zdobywamy rosnącą grupę stałych gości. Codziennie poszukujemy baristycznych nowinek i pogłębiamy swoją wiedzę, by każdego dnia serwować Ci jeszcze doskonalszą kawę. Regularnie sprowadzamy nowe, świeże ziarna i stosujemy nowe technologiczne rozwiązania. Opowiedz nam o tym, jakiej kawy szukasz - a dobierzemy taką, która idealnie spełni Twoje wymagania.